September favorites

Ahojte :)
Poznáte ten pocit, keď sa Vám do života dostanú tak skvelé veci, že si nedokážete pomôcť ale jednoducho ich musíte zdieľať so svetom? Tak, mne sa to deje. Stále. (preto sem píšem a preto vlastne existuje tento blog,)  V tomto článku sa dočítaš, ktorá kniha sa za mesiac september najviac dotkla mojej duše, ktorý film mi nedal spať a omnoho viac :)

PODCAST
The Ultimate Health Podcast
V poslednej dobe som si zamilovala prechádzať sa po Košiciach a popri tom počúvať podcasty - momentálne Ultimate Health podcast, v ktorom Dr. J. Chappus a M. Wasserman spolu so svojimi hosťami (v každom diely majú niekoho iného) diskutujú o rôznych aspektoch zdravia a zdravého života, zo všetkých uhľov pohľadu - výživa, kvalita potravín, spánok, elektrosmog, dentálna hygiena, duševné zdravie, dôležitosť ranných rituálov, motivácia, oddych a veľa ďalšieho :)


KNIHA
Lois Lowry - The Giver
Sadla som do vlaku smer Košice. Chytila do ruky túto knihu. A na posedenie som ju prečítala (ok, raz som išla na záchod). Originálne myslené ako príbeh pre deti, no už krátko po vydaní sa z toho stal bestseller a dokonca to zaradili ako povinné čítanie v Nemecku, Francúzsku a niektorých amerických mestách. Má to takú hĺbku a takú silu myšlienky, že moje slová to nedokážu dostatočne opísať. VEĽMI odporúčam prečítať - nech si ktokoľvek a máš koľkokoľvek rokov. Viem, že je aj film, aj som si ho deň na to pozrela, ale tá kniha ti dá oooomnoho viac.

JEDLO//RECEPT
fazuľový koláč podľa svartsvanur
Viete ako niekedy veľmi chcete vyskúšať niečo nové, ale zároveň nechcete, lebo sa bojíte, že to nebude stáť za to? :D Ja to mám tak zakaždým s raňajkovými receptami, pretože pre mňa sú raňajky posvätný základ dňa a vždy si na nich dám záležať (nech už padnú na ktorýkoľvek čas dňa, kedže si fičím Intermediate Fasting). Ale fazuľový koláč od svartsvanur vyzeral (a zložením znel) TAK dobre, že som sa hecla a vyskúšala ho. Poviem Vám, stálo to za to! :) Upravený vytunený recept na easy vegan intrácku verziu už spisujem (článok čoskoro), ale zatiaľ Vám sem napíšem originálny recept:
1 konzerva červených fazulí vo vode
50 gramov múka // proteín // vločky
1 lyžica medu//stévia//sladidlo
15 gramov kakao
150 ml voda/mlieko
prášok do pečiva
+ škorica//ovocie//oriešky podľa chuti

Postup: Všetko spolu rozmixuj, vykydni do formy na pečiaci papier a peč v trúbe na 200°C 15-20 minút.
FILM
Pošli to ďalej
Film už je starší (natočený v roku 2000), rozbieha sa celkom pomaly a ak mám byť úprimná, keby ho nepozerám s niekým, ale sama,  tak ho ani nedopozerám a vypnem po prvých 20 minútach. Niekde v tretine ma to ale chytilo úplne a som veľmi rada, že som si to pozrela. Je to jeden z tých filmov, čo ma prinúti rozmýšľať o živote a o tom čo robím a ako málo stačí, aby sme dokázali v pozitíve ovplyvniť životy druhých a spätným bumerangom karmy aj životy svoje :) Videli ste ho už niekto?BEH
Mizuno Wave Rider 21
Ešte na začiatku roka, by som na otázku "Aké sú tvoje najobľúbenejšie bežecké tenisky?" bez váhania odpovedala "Ultimy". Ja mám celkom dosť širokú plutvičku nohu a z toho čo som doteraz poskúšala mi najviac sedeli práve Mizuno Ultima (mám ich asi 8 párov, LOL). Ale potom mi z Ready 2 Run poslali Wave Rider. A môj život sa zmenil :D ale fakt, behá sa mi v nich úžasne - nie sú papučovité, dávajú nohe dostatočnú oporu, sú ľahké  a dobre sedia. Tie prvé som vybehala takmer okamžite a mala som to šťastie, že teraz v semptembri mi poslali ešte jedny :) Lebo, viete...začala škola a neviem ako u vás, ale u mňa niekedy tá motivácia vytrepať sa ráno o 5:30 z postele a ísť si odbehať tréning pred celým dňom v škole- pochádza práve z nadšenia behať v skvelých botách. Just sayin ;)
To je všetko pre mesiac September! Dajte mi vedieť aké sú vaše momentálne "favorites" :) Ďakujem za každý komentár a spätnú reakciu.

Majte sa krásne,
-Z.
ENGLISH VERSION

Hi everyone!
Do you know that feeling when something gets into your life and it is so amazing that you cannot help yourslef but you just have to share it with the world? That is what is happening to me. All the time. And that is the main reason why this blog exists. In this article I write about my "favorites of the month". What book touched my soul? What is my favorite running shoe? And much more :)PODCAST
The Ultimate Health Podcast
Lately I have been loving just walking around Košice while listening to podcasts - right now my favorite is The Ultimate Health Podcast, where Dr. J. Chappus and M. Wasserman (with their hosts) discuss every aspect of health and healthy living and being - nutrition, quality of food we eat, sleep, the importance of morning rituals, mental health, electrosmog, motivation, and much more.BOOK
Lois Lowry - The Giver
I sat down on a train. I opened this book. And read the whole.damn.thing. All at once (okay, I went to the bathroom once or twice). This book was originally supposed to be a children book but it quickly became a bestseller and it even became school mandatory reading book in Germany, France, and also a few states in America. It is so powerful and has such a deep meaning, that right now my words cannot fully explain. I highly HIGHLY recommend reading this book - whoever you are, wherever you are in your journey and however young/old you are. I know there is also a movie, but the book will give you so much more :) Just read it.;)
FOOD//RECIPE
breakfast "brownies"
Do you know that feeling when you reeeeeally want to try something new, but at the same time you do not want to, because you are scared that it will be not worth it and it will be the same diseaster as the last time? Yeah, that is sometimes me when trying new breakfast recipes. I love my breakfast so much, it is my favourite and most important meal of the day and i enjoy it the most - at whetever time it is, since I am doing the Intermediate Fasting.
I found out this really nice recipe on instagram - it looked good and smelled good. So I decided to give it a try and I am so glad I did :)  I am also working on my own version - easier, healthier and vegan, so stay tuned for that :)
Here is the original recipe as I found it on the internet:
1 can of red kidney beans
50 grams of flour // protein powder // oats
1 tablespoon of honey // stevia // other sweetener
15 grams of cocoa powder
150 ml water // milk of choice
baking powder
cinnamon // fruit // nuts of choice

DO IT: Mix all ingredients together, pour into a baking form with a baking paper. Bake at 200 degrees celsius approximately 15-20 minutes. Enjoy!MOVIE
Pay it forward
It is a little bit older movie (from 2000) and it starts kinda weird and slow. To be honest, if I was not watching it with someone, but by myslef, I would just turned it of after the first 20 minutes. But then I really got into it. It was SUCH a good movie - it makes you think about your life, about what you are doing - to others and for others and about how little effort it takes to make someone elses life and this world a little bit better :) Have you seen it?RUNNING
Mizuno Wave Rider 21

If you would ask me last year, what is my favorite running shoe, my imediate response would be "Mizuno Ultima". I have a really REALLYYYYY wide foot and since I remember the one shoe that could fit me properly was Mizuno Ultima (I have like 8 pairs of them, LOL). But then running store Ready2Run send me Mizuno Wave Rider 21 to try out...and my life changed :D But seriously. They fit so well - they are not too soft but not too hard, they are light and fit SO well. I destroyed the first pair in few weekd and luckily they have send me second pair :) Because... semester started. And I dont know about you, but for me amazing new shoes are sometimes the "motivation kick" that I need to get out of bed at 5:30am and smaaaaash my practice before long day of lectures at the university. Just sayin... :)That is it for Semptember! Also, I would love to hear from you what your current favorites are :) Let me know in a comment section below, I appreciate every single comment from you :)


Lots of love,

-Z.


Komentáre

Obľúbené príspevky